Konkurs biblioteczny

W związku z trwającym miesiącem bibliotek szkolnych ogłaszamy konkurs plastyczny pod hasłem:

"Koty, kotki i kocury na kartkach literatury"

Zadanie jest proste, łatwe i ciekawe. Narysuj KOTA bohatera książki, bajki lub opowiadania. Dla ułatwienia w bibliotece będzie przygotowana wystawa książek z kocimi bohaterami.

- Konkurs skierowany do uczniów szkoły podstawowej.

- Prace można wykonać dowolną techniką (rysowanie, malowanie farbami, wyklejanie i inne techniki). Format A3 lub A4.

- Podpisane prace (imię, nazwisko i klasa) składamy do dnia 23 października do biblioteki szkolnej.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane wszystkim uczniom w formie wystawy.

Regulamin szkolnego konkursu

"Koty, kotki i kocury na kartkach literatury"

1. Cele konkursu:

• Promocja czytelnictwa
  • Zachęcanie dzieci do czytania w wolnym czasie
  • Wyrabianie kultury czytelniczej
  • Zainteresowanie dzieci książką
  • Rozwijanie talentów artystycznych

2. Prace oceniane będą w 2 kategoriach

I - prace uczniów kl. I-III

II - prace uczniów kl. IV-VIII

3. Warunki udziału w konkursie:

• Praca może być wykonana dowolną techniką (rysowanie, malowanie farbami, wyklejanie, i inne techniki). Format A3 lub A4.
  • Każda praca musi być podpisana na odwrocie: imię, nazwisko, klasa.
  • Prace należy składać do dnia 23 października do biblioteki szkolnej.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu, oraz z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika w celach promocyjnych biblioteki.
  • Prace dostarczone na konkurs nie będą zwracane autorom, zostaną zaprezentowane w formie wystawy na górnym korytarzu.

4. Kryteria oceny pracy konkursowej:

• Oryginalność wykonania oraz kolorystyka
  • Estetyka wykonania
  • Kompozycja pracy
  • Wkład pracy
  • Samodzielność wykonania

Nauczyciele koordynujący konkurs szkolny: p. Bożena Wiśniewska, p. Ewa Staniszewska, p. Krystyna Dębska, p. Monika Piotrowska